Polska ma raczej złą reputację w Europie, co zwykle wyrażają ci, którzy wyjechali z kraju, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby pisać o naszych ojczyznach innymi słowy niż te z sąsiednich Niemiec, Węgier czy Czech .

Należy jednak pamiętać, że wielu Polaków, którzy tu przyjechali, początkowo uczyniło to dobrowolnie i bez większego namysłu, często celowo. Są też Polacy, którzy weszli na rynek pracy z pełnym zamiarem znalezienia pracy tylko dla siebie. Są to często osoby, które nie miały innego wyjścia i wybrały taką możliwość wyjazdu z kraju i osiedlenia się na przedmieściach Wielkopolski, często na dużej wysokości niż ci, którzy wyemigrowali na stałe.

Należy też pamiętać, że Polacy przychodzą do pracy, zwykle do fabryki lub usług, nie po pokój czy działkę, ale po mieszkanie lub dom. Wielu Polaków od razu myśli, że najlepszym sposobem na zarabianie pieniędzy jest wykonywanie dorywczych prac, które czasami mogą okazać się bardzo złym pomysłem. Jednak to nie jedyny sposób na zarabianie pieniędzy w Polsce. Wiele osób decyduje się również na pracę za granicą, ponieważ doskonale wiedzą, że to właśnie oferuje Polska, jest to bardzo dobrze płatna praca w porównaniu do pracy wykwalifikowanej w krajach zachodnich. Osobom, które przede wszystkim chcą spróbować czegoś zupełnie oryginalnego, szczególnie polecamy polskie agencje nieruchomości.